Що Робить І Скільки Заробляє Devops Engineer?

Якщо в інституті цей предмет «не зайшов», то можна подивитися курс CS101 від Stanford University — він знаходиться у вільному доступі і дає хороше розуміння основ. Це не те, щоб погано, але це відрізняється від ідеї DevOps, яка має спростити кооперацію між розробниками та інженерами по інфраструктурі. Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує.

що повинен знати Reliability Engineer

CI/CD — безперервна інтеграція і доставка додатків зараз тісно пов’язана з поняттям DevOps, тому необхідно розуміти, що це таке і для чого потрібно. Концепція чудово описана в книзі Фаулера «Continuous Delivery». Якщо книгу не дістати, то основні концепції описані у автора на сайті (сайт взагалі весь хороший, раджу прочитати від і до). Це все окремі самодостатні спеціалізації, про кожну з яких можна довго говорити. Linux (дистрибутив не має значення, головне — свіжий).

Поради Сеньйорів: Як Прокачати Знання Junior Devops

Програмістам різного профілю простіше знайти більш досвідчених колег, які направлять і підкажуть, навіть у рамках одного проекту. З досвіду додам, що не варто ігнорувати і навички програмування. Знання архітектури Web-додатків і вміння працювати з Rest API точно знадобляться. Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором.

  • Системи автоматизації Puppet і Сhef використовують DSL, заснований на Ruby, тому деякі тонкі речі доведеться писати на цій мові.
  • Перспективою розвитку може стати перехід в Competency manager, Head of DevOps компанії чи також CTO.
  • DevOps також має свої спеціальності зі специфічним списком навичок та методів.
  • Але також слід порівняти його зі схожими інструментами, такими як Chef і Puppet.

Можна розвивати експертизу в безпеці чи, наприклад, у machine learning. Також є перспектива залучення нових проєктів чи переходу в CTO. Так, це вже не просто архітектура, це також і менеджмент, але це не означає, що шляхи можуть зливатися. Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від development + operations). Методологія DevOps спрямована на забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту та оптимізацію всіх процесів життєвого циклу ПЗ.

Інструментарій для безперервної інтеграції досить різноманітний, але лідирує з великим відривом Jenkins , тому раджу почати вивчення саме з нього. Разом з цим вкрай бажано ознайомитися з системами складання тих мов, з якими планується працювати, так як це одна з точок дотику з розробниками (Maven/Gradle/sbt/CMake etc.). Це далеко не все, але достатньо для впевненого старту.

Configuration management — створення повторюваної і передбачуваною налаштування системи/додатків. Також більшість інструментів з цієї області можуть використовуватися для автоматизації доставки додатків . Вивчення варто почати з Ansible, так як у нього нижчий поріг входження. Але також слід порівняти його зі схожими інструментами, такими як Chef і Puppet. AWS — хмарна інфраструктура, яка дуже сильно спрощує життя DevOps інженеру, беручи на себе велику частину рутинних завдань. При цьому так званий AWS Free Tier дає можливість новачкам абсолютно безкоштовно помацати левову частку сервісів.

Повідомити Про Помилку

А попереду Docker, Ansible, Jenkins тощо — це ті технології, вивчати які буде набагато легше, освоївши базу. А далі ITIL, DevOps методології і ще багато-багато цікавого і важливого. Я вважаю, що освоївши Linux, освоїти https://wizardsdev.com/ Windows буде куди легше, але не навпаки. Основна суть CI — отримати код, протестувати його, зібрати і ще раз протестувати, після чого упакувати та відправити на збереження в так званий сервер артефактів.

що повинен знати Reliability Engineer

➕ З цього випливає інший плюс, а саме — довгострокова актуальність професії. Попри стрімкий розвиток технологій принципи роботи не можуть кардинально змінитися за один чи навіть п’ять років. Сервера та Linux нікуди не дінуться та будуть актуальні й через десять років. Тим не менше навіть починаючий спеціаліст повинен бути достатньо твердим у своїх рішеннях і не йти на поводу всіх прохань і пропозицій колег по проекту. Потрібно знаходити певний баланс між командним духом і best practices, прочитаними в книгах, хоч це і непросто. Хороший DevOps спеціаліст повинен вільно себе почувати з людьми, з якими працює.

DevOps-інженери зараз розлітаються, мов гарячі пиріжки. Так, попит завжди був високий, але через брак кваліфікованих кадрів клієнти йдуть на поступки і готові пропонувати привабливі умови для інженера. Release Engineer — інженер, який відповідає за розробку та налагодження процесу збирання, тестування та розгортання продукту; здебільшого це робота з CI/CD. Завершили проект — проаналізуйте, що було зроблено добре, а що можна і потрібно поліпшити. Підхід continuous improvement повинен стати невід’ємною частиною проектної роботи. Задавайте питання вашій ментору/ліду проекту/тимлиду.

Максим Зінькевич , Lead Systems Engineer В Epam Kharkiv

Практика і тільки практика може сформувати інженера в цьому напрямку. Потрібно бути готовим, що доведеться докладати багато зусиль і постійно долати себе, особливо в самому початку. Чим важче на початку освоєння професії, тим легше на проектах. Team lead несе відповідальність за команду та проєкт, що круто розвиває вас як особистість та навчає вмінню ставити інтереси команди та компанії вище за власні. Перспективою розвитку може стати перехід в Competency manager, Head of DevOps компанії чи також CTO.

що повинен знати Reliability Engineer

➕ Зазвичай у DevOps-інженери переходять із системних адміністраторів, яким вже не так цікава їхня професія чи які незадоволені заробітною платою. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише покрити базову частину Dev. За весь свій досвід роботи я прочитав тільки одну книгу «Безперервна інтеграція» Jez Humble, David Farley.

Ось Cisco CCNA курс , достатньо саме TCP/IP розділу. Як я згадував раніше, DevOps складається з різних аспектів — таких собі точок відповідальності, з якими ви або працювали, або ще будете працювати. Не ускладнюйте — робіть код, зрозумілий і простим, щоб навіть новачок зміг швидко розібратися. Microsoft Azure — $200 на місяць — трохи часу, але достатньо, якщо потрібно просто познайомитися з системою. Що це за професія — DevOps-інженер, що входить до його обов’язків та як ним стати, розповідає Володимир Шинкар, Senior Lead DevOps Engineer в Intellias. Автоматизуйте, тільки те, що дійсно вже добре працює і буде використовуватися в подальшому регулярно.

При цьому завжди потрібно дивитися в завтрашній день» і стежити за новинками, але не перевантажувати бізнес гонкою за трендами, якщо він поки ще не доріс до таких потреб. Вже побудований work-flow збірки, тестування і деплоя потрібно упакувати і красиво візуалізувати за допомогою пайплайнов , наприклад ось пайплайн для Дженкінса . Це допоможе масштабувати процеси на різні енвайронменти. І найголовніше — пам’ятати, що кожен інструмент вирішує свою задачу і не потрібно намагатися одним інструментом вирішити всі проблеми проекту — краще для кожної задачі вибрати свій. Infrastructure automation — автоматизація створення інфраструктури тісно переплітається з поняттям infrastructure-as-a-code. Опис інфраструктури кодом намагається вирішити проблему повторюваності, тестування і рев’ю, тобто застосувати принципи CI/CD рівня інфраструктури (посилання на Фаулера ).

Найближчим часом буду переходити у внутрішній Technology Office як експерт для налагодження процесів на нових проєктах. І коли я вступив до Львівського державного університету фізичної культури (так, я фізрук 😀), я вже жив із думкою, що після закінчення піду працювати системним адміністратором. Під час навчання історія з IT тільки поглиблювалася — я допомагав із налаштуванням мережі в університеті та гуртожитку, за будь-яких питань чи проблем всі завжди йшли до мене.

Якщо протягом двох днів ви не поставили питання з того, що вам незрозуміло — ви втратили два дні в пізнанні професії, і комусь доведеться переробляти вашу роботу. Відкиньте сором, абсолютно всі починали так само, як і ви. Як тут утриматися і не впровадити щось новеньке в свій проект. Моя порада — впроваджуйте тільки те, в чому ви дійсно потребуєте, ви повинні знати, яку проблему вирішуєте.

До речі, я планую розробити власні курси по DevOps українською. Якщо вам цікавий такий формат, напишіть про це в коментарях. Можна спокійно працювати і розвиватися тільки з hard skills, але далі у Senior буде важко стрибнути. З інструментарію найбільш популярними, напевно, є поделия на коліні і Terraform — до нього-то і варто придивитися. Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC.

Антон Чудаев , Teamlead Devops В V I Tech

Вивчіть або доучите такі нескладні мови програмування, як Ruby і Python. Python і так давно вже використовується в системному адмініструванні. Системи автоматизації Puppet і Сhef використовують DSL, заснований на Ruby, тому деякі тонкі речі доведеться ASP.NET писати на цій мові. Хоч програмування в основному і функціональний, але без основ об’єктно-орієнтованого програмування розвиватися в DevOps буде складно. Ще будучи студентом, я працював системним адміністратором в різних бізнесах.

Ваш Коментар Необов’язково:

Знову ж, через те, що DevOps фахівців на проектах часто не більше одного, виникає якийсь вакуум спілкування з колегами, які цікавляться девопс-напрямком та технологіями. Незважаючи на суперечливе ставлення до профільних підготовка до співбесіди заходів, я рекомендую не нехтувати ними. Митапы, конференції — все це підійде, особливо, на перших етапах. Як я говорив, DevOps повинен сам займатися своїм розвитком, іноді навіть більше, ніж інші фахівці.

Більшість модних технологій вам не потрібні або не підходять. Після того як «сітку поставили», инстансы підняли, потрібно упакувати аплікацію. Почніть з простого створення іміджів і деплоя контейнерів і вже по мірі запитів від бізнесу переходите до кластеризації та сервісів в Kubernetes .

Розуміння комп’ютерних мереж та інфраструктури, а також основ побудови відмовостійких рішень згодиться. Зараз можна виділити якийсь тренд, коли DevOps стають колишні програмісти. Мій досвід показує, що це не найкращі девопсы, але є і виключення. Я вважаю, що як раз із-за браку розуміння інфраструктури.

Clouds — сучасна інфраструктура вже давно вийшла за межі дата-центрів. Тому без досвіду/знань провайдерів хмарних зараз мало що можна зробити. Благо великі провайдери надають пробні періоди на доступних умовах і спробувати, що таке хмара, Вакансія SRE/Site Reliability Engineer Київ можна легко. А головне, що безкоштовні плани можна використовувати для вивчення різних інструментів і відточування навичок. Будь-яка робота в області інформаційних технологій передбачає базові знання в області комп’ютерних наук.

Ще накладається залежність від конкретних технологій, використовуваних у проекті. Я раджу вивчити хоча б одну тулзу в кожній області, а вже потім розширювати і поглиблювати знання по мірі необхідності. DevOps не можна вивчити за книгами і курсів, а потім вийти на проект і зробити все класно.

Вибирайте роботодавця і проекти, які будуть вас професійно формувати. Всі мої зміни роботи були продиктовані виключно бажанням розвиватися. Як тільки відчуваєте, що починаєте деградувати — міняйте роботу.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Comunícate con nosotros